Mykonos

Pl. Wolności 14
www.tawerna-mykonos.com.pl

W centrum Poznania, na gwarnym Placu Wolności, nieoczekiwanie znajdziemy kawałek autentycznej Grecji – cudowną, urokliwą, doskonałą tawernę Mykonos. Z głośników cichutko sączy się grecka muzyka, a wystrój od razu przenosi nas na jedną z zalanych słońcem wysp, choć nie przypomina wyglądem żadnej z typowych greckich tawern – prostych, gdzie jedyną ozdobą jest jednorazowy papierowy obrus. Przywodzi na myśl bardziej widok, jaki rozpościera się  zazwyczaj z greckiego restauracyjnego ogródka. Ktokolwiek był choć raz w Grecji i mocno ją pokochał, zauroczy się również tawerną Mykonos.
A teraz o jedzeniu… oprócz tego, co w bogatej karcie menu, dostaniemy tu również dania lunchowe (od poniedziałku do piątku między 11.00 a 17.00). Bardzo je polecam, bo wybór jest naprawdę duży, a cena bardzo przystępna (za zupę –  jedną z trzech – i drugie danie – wybrane spośród dziewięciu możliwości – wraz z napojem zapłacimy od 24 zł do 28 zł). Osobiście mogę gorąco polecić fakes – kremową zupę z soczewicy i pomidorów podawaną z oliwką i fetą (nie w zestawie – 12 zł), revithosoupa – kremową zupę z ciecierzycy z wędzonym boczkiem i serem haloumi (nie w zestawie – 12 zł), doskonałe keftedakia me tzatziki, czyli kuleczki z mięsa mielonego doprawione miętą z tzatzikami i pitą oraz frytkami (nie w zestawie – 20 zł) i znakomity lunch mix grill – półmisek mięs z grilla, wśród których filet z kurczaka, keftedakia, polędwica wołowa, polędwiczki wieprzowe z pitą i frytkami  (dostępny tylko w ofercie lunchowej, z zupą i napojem za 28 zł). Jeśli tęsknimy też za tradycyjną kawą po grecku, nie zawiedziemy się, zamawiając ją tu za 7 zł.
Jest wiele restauracji dobrych, mniej wybitnych, a najmniej takich, w których oprócz wspaniałego, godnego polecenia jedzenia i prześlicznego wystroju jest jeszcze to coś, co sprawia, że przenieśliśmy się do jakiejś magicznej przestrzeni, której… nie chcemy opuścić. Właścicielom tawerny Mykonos udało się, poza doskonałą kulinarną ofertą, stworzyć niesamowity klimat. Warto się o tym przekonać osobiście!;)

JEDNOPALNIKmałyJEDNOPALNIKmałyJEDNOPALNIKmały gwarantuję, że będzie pysznie!

2 thoughts on “Mykonos

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s