Tokyo Sushi

ul. Wołoska 12 (Galeria Mokotów)
Al. Jerozolimskie (Blue City)
www.tokyosushi.com.pl

Mam już w Warszawie swoją ulubioną „suszarnię” i to się chyba długo nie zmieni, jednak zostałam kiedyś podstępem porwana do Tokyo Sushi na… prawdziwe japońskie dorayaki (tak, do ostatniej chwili nie wiedziałam, gdzie i w jakim celu idę), pozostając ciągle pod wrażeniem niedługo wcześniej obejrzanego przepięknego filmu „Kwiat wiśni i czerwona fasola” (moją recenzję można przeczytać TUTAJ). Ciastka (6 zł) były naprawdę fantastyczne, ale nie byłabym sobą, poprzestając na nich w lokalu serwującym sushi.
Na szczęście oprócz tańszych i droższych zestawów sushi (ceny od 24 zł do 230 zł) obowiązuje też bardzo przeze mnie lubiany system kolorowych talerzyków. Polega on na tym, że pracujący na naszych oczach sushi masterzy wykładają świeżo przygotowane sushi na taśmę, która przejeżdża wokół baru, na talerzykach w sześciu różnych kolorach – każdy kolor ma inną cenę (6 zł, 7 zł, 8 zł, 9 zł, 11 zł, 13 zł). Możemy wziąć to, na co nam przyjdzie ochota, a płacimy potem za talerzyk. Osobiście mogę gorąco polecić: salmon tataki roll (11 zł), tuna philadelphia roll (9 zł) i hosomaki mix (8 zł), bo je jadłam. Jednak sposób ich przygotowania może zwiastować jedynie najlepszej jakości pozostałe rodzaje sushi!;)
Galerie handlowe są smutnymi, przygnębiającymi i dość przerażającymi miejscami, w których trudno sobie wyobrazić cokolwiek prawdziwego, a zwłaszcza jedzenie. Jednak zarówno Galeria Mokotów, jak i Blue City* pozytywnie mnie zaskoczyły restauracjami na tak wysokim poziomie. Polecam!

*A z ciekawostek – naprzeciwko Blue City  mieści się inna galeria, Atrium Reduta, a w niej druga restauracja mojej, wspomnianej wyżej, ulubionej warszawskiej „suszarni”, więc może nie zawsze czas zakupowego szaleństwa musi być aż tak straszny!;)

JEDNOPALNIKmałyJEDNOPALNIKmałyJEDNOPALNIKmały gwarantuję, że będzie pysznie!