Czarci Jar

ul. Małe Żywczańskie 11a
www.czarcijar.pl

Czarci Jar to jedna z tych starych góralskich karczm z tradycjami, do których wybranie się jest zawsze strzałem w dziesiątkę. Miejsce sprawdzi się idealnie zarówno kiedy chcemy pokazać zagranicznym gościom tutejszy folklor (piękne stylowe wnętrze, znakomita kapela góralska, grająca tu co wieczór, a także pokazy tańca góralskiego), jak i kiedy mamy ochotę po prostu pysznie zjeść dania prawdziwej, uczciwej kuchni polskiej. Porcje są naprawdę duże.
Na uwagę na pewno zasługują tu: delikatna i głęboka zupa prawdziwkowa (12 zł), przepyszna domowa kura z makaronem domowym (18 zł), wielce oryginalny, lekko cytrynowy panierowany schab po bojarsku z ziemniakami opiekanymi i sałatką mieszaną (27 zł), obłędne polędwiczki wieprzowe w sosie z bryndzy z ziemniakami z wody i mizerią (40 zł), przepyszne żeberka w glazurze z opiekanymi ziemniakami i świeżymi warzywami (35 zł) oraz wyborne i szlachetne pierogi z mięsem (18 zł).
Podsumowując, jeśli mamy ochotę na odrobinę folkloru w najlepszym guście, profesjonalną obsługę kelnerską i znakomite jedzenie w niewygórowanych cenach, Czarci Jar będzie najlepszym wyborem!;)

JEDNOPALNIKmałyJEDNOPALNIKmałyJEDNOPALNIKmały gwarantuję, że będzie pysznie!