Villa Toscana

ul. Sienkiewicza 10
www.restauracja-wloska.pl
www.facebook.com

Zakopane, jak większość miast, cierpi na zatrzęsienie wątpliwej jakości miejsc serwujących pizzę przy równoczesnym znikomym wyborze restauracji z prawdziwą, dobrą włoską kuchnią. Do niedawna mieliśmy tu jedną znakomitą włoską trattorię – od niedawna dołączyła do niej intrygująca Villa Toscana, którą już dobrze znają mieszkańcy Nowego Targu. Z reguły nie przepadam za włączonym w restauracjach radiem, tutaj jednak zastosowano ciekawy i niebanalny zabieg – z głośników cicho sączy się (niestety nie w każdym miejscu restauracji odpowiednio cicho) radio włoskie. Delektujemy się więc nie tylko włoskimi specjałami, ale też włoską muzyką oraz przepysznym melodyjnym językiem.
Jeśli chodzi o samo jedzenie, to mam niestety trochę mieszane uczucia, bo wydaje mi się – z tych kilku dań, których próbowałam – dosyć nierówne. Fenomenalna, kładąca na łopatki sałatka Insalata di capra (z kozim serem, sałatą rzymską, pomarańczą i grzanką – 25 zł) sprawi, że będziemy zawiedzeni Petto di pollo con risotto gorgonzola e radicchio (piersią z kurczaka w szynce parmeńskiej, risotto z radicchio i gorgonzolą za 32 zł). Zawiedzeni nie dlatego, żeby kurczak był niedobry lub nieświeży, ale dlatego, że sałatka wywindowała poprzeczkę niesamowicie wysoko, a wspomniane dania są tylko poprawne.
Mieszane uczucia budzą również dość wysokie ceny. Nie idą za nimi ani trudna dostępność produktów ani niesłychanie oryginalny pomysł czy słuszny rozmiar.
Oddzielnym tematem są jednak bardzo dobre pizze – duży wybór, przystępne ceny (od 18 zł do 37 zł za rozmiary 32 – 40 cm, podłużna 100 cm pizza w cenie 86 zł).

JEDNOPALNIKmałyJEDNOPALNIKmały  nie rekomenduję, ale można zjeść